todayچهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
logo
مطالب داغ :
u8

همایش ثبت جهانی فرش دستباف سیستان برگزار شد

همایش ثبت جهانی فرش دستباف سیستان برگزار شد

همایش ثبت جهانی فرش دستباف سیستان برگزار شد

همایش ثبت جهانی فرش دستباف سیستان برگزار شد

 

خانه فرش دستباف ایران – جهان فرش : نادر میرشکار صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: سوم بهمن ماه همایش ثبت جهانی فرش دستباف سیستان در شهرستان زابل برگزار می‌شود.

وی افزود: ۸۰ درصد فرش تولیدی استان به کشورهای امریکا و اروپایی صادر می‌شود و ۶۵۰۰ نفر در استان تا کنون کارت شناسایی قالیبافی دریافت کرده‌اند.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سالانه بیش از ۵ هزار متر مربع فرش دستباف در استان بافته می‌شود.

وی با بیان اینکه فرش دستباف سیستان در ردیف ثبت جهانی قرار گرفت گفت: قالی اصیل و قدیمی این منطقه دارای ویژگی‌های خاصی است که می‌توان آن را از نوع مواد اولیه، شیوه‌های بافت و نقش‌پردازی و مناطق بافت شهری و روستایی شناخت.

وی ادامه داد: بافندگان بسیاری در سیستان در زمینه بافت قالی و فرش دستباف تبحر کافی و وافی دارند که در صورت فراهم شدن بسترهای لازم به ویژه تکریم بافندگان و تولیدکنندگان فرش دستباف و تأمین مواد اولیه مرغوب و بازاریابی مناسب، می‌توان از این فرصت بهترین بهره را برد.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: سیستانی‌ها برای بافت قالی از رنگ طبیعی که خود به تهیه آن مبادرت می ورزند استفاده می‌کنند و تار و پود مورد نیاز آن را نیز از پشم گوسفندان خود تهیه می‌کنند.

 

 

منبع : خبرگزاری فارس

: Tags , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

العربية English Français Deutsch Italiano 日本語 كوردی‎ فارسی Русский Türkçe اردو
درحال بارگذاری ...