todayچهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
logo
u8
tel insta

برگزاری چهلمین سال تأسیس موزه فرش ایران

برگزاری چهلمین سال تأسیس موزه فرش ایران

برگزاری چهلمین سال تأسیس موزه فرش ایران

برگزاری چهلمین سال تأسیس موزه فرش ایران

 

خانه فرش دستباف ایران – جهان فرش : به گزارش خبرنگار ما از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران، موزه فرش ایران ۴۰ سال پیش در بهمن ۱۳۵۶، در تهران افتتاح شد تا جهان هنر شاهد افتتاح اولین موزه تخصصی فرش در ایران باشد. موزه فرش به‌عنوان اولین موزه تخصصی فرش در جهان از گنجینه بزرگ و مهمی برخوردار است که برخی از آثار این گنجینه در چهل سال گذشته درقالب کاتالوگ یا نمایشگاه‌های خاص، در معرض تماشای علاقه‌مندان قرار گرفته است.

در بهمن ماه جاری و مصادف با چهل سال افتتاح موزه فرش ایران برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده شده که به مدت یک ماه از ۲۵ بهمن، شاهد آن خواهیم بود که یکی از این برنامه‌ها نمایشگاه چهل اثر صفوی شامل قالی، گلیم، زیلو و نمد است که در سالن اصلی موزه به نمایش گذاشته خواهد شد. این مجموعه شامل ۳۲ اثر از گنجینه موزه فرش ایران و هشت اثر از گنجینه موزه ملی ایران است. در این رویداد یک نفر از چهره‌های جاودان فرش ایران از سوی موزه فرش ایران انتخاب و تندیس ویژه‌ای با نام تندیس جاویدان به او اهدا خواهد شد.

همزمان با این نمایشگاه، نمایشگاه دیگری شامل چهل اثر منتخب از هنرمندان معاصر قالی ایران نیز در طبقه دوم به نمایش گذاشته خواهد شد. در واقع این دو نمایشگاه، رویارویی هنرمندان عصر صفوی، تمایلات و شیوه‌های کار آنان با هنرمندان معاصر قالی ایران است.

موزه فرش در خیابان کارگر شمالی تقاطع فاطمی قرار دارد. این نمایشگاه به مدت یک ماه همه روزه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ آماده بازدید عموم است.

 

 

منبع : آنا

: Tags , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال بارگذاری ...